Parengė Ala Kamčatna ir Diana Norkūnienė, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyrius Apie 1983 m. Retų knygų ir rankraščių skyriuje suformuota Pamokslų kolekcija (fondas F89). Tai 1695 vienetus turintis fondas, apimantis XVIII–XIX a. rankraštinius dokumentus. Rankraščių skyriaus gautų dokumentų registracijos knygoje, pildytoje nuo 1948 iki 2011 m., randami du įrašai, padedantys … Toliau skaityti „„Nepraeis nė du šimtmečiai, o iš mūsų neliks nė pėdsako, nė ženklo“”

Visą liepos mėnesį Judaikos tyrimų centro darbuotojos Aistė ir Rasa gyveno jidiš ritmu. Kviečiame skaityti, ką pamatė, ko išmoko ir kuo džiaugėsi mūsų kolegės Tel Avive. AISTĖ Naomi Prawer Kadar tarptautiniuose vasaros jidiš kursuose mano mokytojai buvo Aleksandra Polyan ir Eliezeris Niborski – puikūs jidiš kalbos spiecialistai. Alexandra dėstė jidiš literatūrą, o Eliezeris, beje, žymaus […]

Parengė Dalia Cidzikaitė Šių metų liepos 18 d. atėjusi žinia apie Marijos Paškevičienės mirtį yra priminimas apie ne tik dar vieną Anapilin iškeliavusią veiklią JAV lietuvę, bet ir su ja vis giliau praeitin grimztančią santariečių-šviesiečių istoriją Jungtinėse Amerikos Valstijose. Marija Sakaitė-Paškevičienė (1928.09.12 Papilė – 2023.07.18 Čikaga) buvo viena iš federacijos „Santara-Šviesa“ ilgamečių narių, patikimų šios … Toliau skaityti „Marija Paškevičienė: ilgametė „Santaros-Šviesos“ ir „Metmenų“ vairininkė”

Šį kartą tinklalaidėje  ווילנער נייעס („Vilner Nayes“, jidiš k. „Vilniaus naujienos“) kviečiame klausytis pokalbio apie rašytojos Olgos Tokarczuk istorinį romaną „Jokūbo knygos“. Tokarczuk yra Nobelio literatūros premijos laureatė, šiuolaikinės lenkų literatūros žvaigždė, o jos romanas „Jokūbo knygos“ – tai epopėja, atverianti spalvingą XVIII a. antrosios pusės istoriją. Ši knyga Lietuvoje išrinkta 2022 metų verstine knyga […]

Šią savaitę Nacionalinės bibliotekos Lituanistikos skyriaus darbuotoja Arida Riaubienė lankosi Priekulėje, Ievos Simonaitytės memorialiniame muziejuje. Buvusiame Simonaitytės darbo kambaryje saugoma dalis rašytojos asmeninės bibliotekos ( apie 500 vnt. knygų ir 200 vnt. periodinių leidinių). Didžiąją bibliotekos dalį sudaro lietuvių ir užsienio autorių grožinės literatūros kūriniai. Priekulėje saugomas knygas rašytoja ženklindavo kriptonimu E. S. Dalis spaudinių … Toliau skaityti „Ievos Simonaitytės memorialiniame muziejuje”

Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Taryba balandžio pabaigoje Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto dekanu išrinko prof. dr. Mindaugą Kvietkauską. Po kelių dienų mūsų skyriaus darbuotoja atsitiktinai pastebėjo, kad prieš 25-erius metus mėnraštis „Metai“ (1998, Nr. 1)  publikavo M. Kvietkausko parašytas „Remarkas“.  Trumpame pristatyme „Metai“ rašė, kad autorius „<…> dabar studijuoja lituanistiką Vilniaus universitete.  Yra sudaręs ir išleidęs jaunųjų poezijos … Toliau skaityti „Mindaugas Kvietkauskas,  lituanistikos studentas”