Spalio 25-oji – Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena

lr-konstitucija_1992Šiandien minime svarbiausio mūsų šalies dokumento – Lietuvos Respublikos Konstitucijos – priėmimo dieną. Dabartinę Konstituciją Lietuvos žmonės patvirtino 1992 m. spalio 25 d. referendume. Būtent šiame valstybės piliečius vienijančiame dokumente atsispindi mūsų laisvės ir demokratijos pagrindai, siekis gyventi pagal visiems priimtinas vertybes ir vienodas taisykles.
Kartu prisiminkime ir dabartinės Konstitucijos pirmtakes – 1918, 1919 ir 1920 m. laikinąsias, bei 1922 ir 1938 m. nuolatines konstitucijas.
Įžanginis pirmosios nuolatinės 1922 m. Lietuvos Valstybės Konstitucijos žodis:
„Vardan Dievo Visagalio, Lietuvos Tauta, dėkingai minėdama garbingas savo sūnų pastangas ir kilnias aukas, Tėvynei išvaduoti padarytas, atstačius nepriklausomą savo Valstybę, ir norėdama nutiesti tvirtus demokratingus jos nepriklausomam gyvenimui pagrindus, sudaryti sąlygas teisingumui ir teisėtumui tarpti, ir patikrinti visų piliečių lygybę, laisvę ir gerovę, o žmonių darbui ir dorai tinkamą Valstybės globą, per savo įgaliotus atstovus, susirinkusius į Steigiamąjį Seimą, 1922 metų rugpjūčio mėnesio 1 dieną priėmė šią Lietuvos Valstybkonstitucija_1919_2_mkonstitucija_1922_mės Konstituciją“.

 

 

 

 

konstitucija_1938_m

 

Įrašas paskelbtas temoje #. Išsisaugokite pastovią nuorodą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.