Naujų knygų pristatymo renginys „Didžioji prezentacija – IN QUADRO“

Gegužės 15 d. bibliotekoje vyko jau tradicija tapęs kasmetinis susitikimas, kurio metu autoriai Nadia-Adina Rose, Tomas Čepaitis, Aleksandras Galperis bei Ilja Kitupas pristatė naujausius savo poezijos bei prozos tekstus. Dėkojame menininkams už jaukų vakarą, lauksime svečiuose ir vėl!

Dainininkė, poetė ir iliustruotoja Nadia Adina Rose, būdama 22 metų, emigravo į Izraelį. Ten baigė Jeruzalės Bezalelio menų ir dizaino akademijos Vizualiųjų menų katedrą. Jos parašyta ir iliustruota knyga vaikams „Tada raganosiai pradėjo skraidyti“ (2015) išleista Vokietijoje, Brazilijoje ir Izraelyje. Už poezijos knygą „Sniego rašalas“ (2015) apdovanota Izraelio kultūros ministerijos premija, už poezijos knygą „Vilko pilve“ (2021) pelnė ACUM premiją. Poezijos knygas „Tarp mūsų ir oro“ ir „Didesnis už durų angą“ (vertimai į hebrajų ir rusų kalbas) 2023–2024 m. išleido „Propeller Publishing“ (Berlynas, Vokietija).
Nadios Adinos Rose eilėraščiai išversti iš hebrajų į anglų, rusų, lenkų, ispanų, lietuvių ir ukrainiečių kalbas.


2019 ir 2023 m. ji pelnė Izraelio kultūros ministerijos apdovanojimus jau kaip vizualioji menininkė.


Jos darbuose plastinės ir žodinės metaforos perteikia siurrealistinę perspektyvą. Kaip dailininkė ir poetė, rašanti ne gimtąja kalba, ji linkusi iššifruoti aplinką kaip ženklus, hieroglifus, paslaptingus raštus, skirtus bendrauti su mumis, perduoti informaciją, tarpininkauti tarp mūsų ir pasaulio, panašiai kaip asemic rašymas, kuriame tekstas nagrinėjamas remiantis nuo stebėtojo paslėptu principu, o jo prasmę lemia intuityvus skaitytojo suvokimas.

FOMA GREK IR KO „I / Й“

Tomas Čepaitis (pseudonimai: Foma Grek, Tom Trauberg, Tadeusz Czerpa, Stasys Peletrūnas ir kt.) gimė 1959 m. Vilniuje. Jis yra Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos ir Lietuvos biblioterapijos asociacijos narys, išvertė ir kitų trijų šio vakaro dalyvių kūrinius į lietuvių kalbą. Dirba knygyne „Keistoteka“ Vilniuje.

Renginyje taip pat buvo pristatomi Aleksandro Galperio ir Iljos Kitupo nauji tekstai.

Aleksandras Galperis (Alex Galper) gimė Kijive. Būdamas 18 metų išvyko į Ameriką studijuoti poeto ir rašytojo meno. Baigęs Bruklino koledžo Literatūros katedrą dirbo programuotoju, taksi vairuotoju, pardavėju, aktoriumi, daug metų – socialiniu darbuotoju, rūpinosi Niujorko benamiais ir narkomanais. Išleido daugiau nei 10 poezijos ir prozos knygų. Jo tekstai išversti į ukrainiečių, kartvelų, anglų, švedų, lietuvių ir vokiečių kalbas. Populiarus tinklaraštininkas – per mėnesį jo „Facebook“ puslapyje apsilanko per 100 tūkstančių žmonių. „Nezavisimaya Gazeta“ A. Galperio knygą „Novoje Makondo“ (leidykla „Propeller“) pripažino Metų knyga.

Ilja Kitupas (Ilia Kitup) gimė 1964 m. kovo 11 d. Vilniuje. 1986 m. baigė Maskvos valstybinio universiteto Filologijos fakultetą. 1981–1986 m. buvo pirmosios Maskvos grupės „Kabinetas“ dainų autorius ir vokalistas (2008 m. grupė atnaujino savo veiklą). Dešimtojo dešimtmečio pradžioje dirbo dirbtuvėse „Trechprudnij Bulvar“. Tapytojas, grafikas, komiksų autorius. Vienas iš komiksų pradininkų Rusijoje. Poetas, 22 iliustruotų rinkinių autorius. Daugelio slemo poezijos renginių dalyvis.


2000 m. emigravo į Vokietiją, gyvena Berlyne. Savo leidykloje „Propeller“ leidžia iliustruotas poezijos knygeles, žurnalus ir albumus. Yra žurnalų „Kitup’s Own Propeller Comics“ (daugiausia angliškai), „Bartov“, „Lenzmann“, „Lenczyk“, „Cirkus Mrázek“, „The GAF – Der Galaktische Futurist“ (iki šių metų išleistas 51 numeris) ir albumų „Propeller Pictorial Library“ leidėjas.


Propaguoja galaktinio futurizmo teoriją, kurią sudaro futurizmo sklaida kitose planetose – tiek mūsų, tiek kitose galaktikose, taip pat juodosiose skylėse ir raudonosiose nykštukinėse planetose.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *