Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje menininkas Jonas Kulikauskas pasakojo apie savo, kaip JAV lietuvio, identiteto paieškas, ryšį su tėvyne, kitaip pamatytą savo šalies istoriją išeivijoje ir žvilgsnį į dabartį per istorinį ir meno objektyvą.
Sausio 27 d. J. Kulikauskas Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje pristatė parodą „Aš dažnai pamirštu“, kurioje tyrinėjamas trapus laiko sluoksnis, esantis kasdienėse erdvėse. Pasitelkęs Antrojo pasaulinio karo laikų objektyvą ir šiuolaikinį 8 x 10 colių fotoaparatą, J. Kulikauskas leidosi į kelionę fiksuodamas šiandienį gyvenimą buvusiame Vilniaus gete.
Susitikimo metu menininkas pasakojo apie savo kelią parodos idėjos ir įgyvendinimo link, dalyjosi įžvalgomis apie Lietuvos žydų istoriją ir jos įprasminimą Lietuvoje bei išeivijoje. Susitikimo dalyviai turėjo galimybę pamatyti nuotraukas, kurios nepateko į parodos ekspoziciją.
Jonas Kulikauskas – tarpdisciplininis menininkas, įkvėpimo besisemiantis iš amerikietiškų ir lietuviškų šaknų. Jo tyrinėjimais paremta praktika kritiškai nagrinėja bendruomenes, tradicijas ir institucijas. Menininko kūryboje vyrauja istorinio nutylėjimo, tapatybės ir gerumo temos. J. Kulikauskas yra Fulbrighto stipendininkas ir apdovanojimų pelnęs autorius, kurio darbų yra nuolatinėje Nacionalinio Amerikos istorijos muziejaus, Smithsoniano ir Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus kolekcijoje. Kaip kviestinis lektorius, nuo 2002 m. skaito paskaitas „ArtCenter“ dizaino koledže (Pasadena, Kalifornija).
J. Kulikausko parodą Nacionalinėje bibliotekoje lankytojai galės apžiūrėti iki kovo 31 d. Matyti mažiau
Dėkojame Jonui už įdomų bei įtraukiantį pasakojimą. Dalinamės renginio akimirkomis.







Parašykite komentarą