BALANDŽIO 19 d.: Matildos Olkinaitės ir Alfonso Bukonto poezija

Balandžio 19 d., penktadienį, 18 val. maloniai kviečiame į Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje (Gedimino pr. 24) vyksiančius lietuvių kalba rašiusių žydų poetų kūrybos skaitymus. Eiles skaitys aktoriai Edita Šakalytė ir Vaidotas Martinaitis, poetus pristatys ir įžvalgomis pasidalins bibliotekos vadovas Žilvinas Beliauskas ir tiesiogiai iš Jungtinių Amerikos Valstijų prisijungsianti rašytoja, vertėja Laima Vincė Sruoginis.

Renginyje išgirsite poetų Matildos Olkinaitės ir Alfonso Bukonto eiles. Tai bus ne tik puiki galimybė plačiau susipažinti su žydų poetų kūryba, bet ir intymus prisilietimas prie jų įkvėpimo šaltinių ir išgyvenimų.

Matilda Olkinaitė – jauna Lietuvos žydų poetė, kūrusi lietuvių kalba. Studijavo prancūzų kalbą ir literatūrą Vytauto Didžiojo ir Vilniaus universitetuose. Nuo 1932 m. skelbė eilėraščius ir prozą Lietuvos spaudoje, rengė debiutinį poezijos rinkinį. Garsėjanti poetė kartu su šeima ir kaimynais 1941-ųjų liepą buvo sušaudyta Sacharos durpyne (Rokiškio r.) dar prieš prasidedant masinėms žydų žudynėms.

Alfonsas Bukontas – Lietuvos poetas, vertėjas, publicistas. 1941 m. jo tėvus nužudė naciai, užaugo lietuvių Bukontų šeimoje. Vilniaus universitete baigė lietuvių filologijos studijas, mokytojavo, dirbo įvairiose redakcijose, parašė sonetų, baladžių, esė ir straipsnių apie rašytojus. Eilėraščiai išversti į vokiečių, anglų, moldavų, ukrainiečių, gruzinų, latvių, azerbaidžaniečių, rusų kalbas. Lietuvos kompozitoriai pagal jo eiles sukūrė per 100 dainų.

Negalėsiančius atvykti į renginį kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją per Vilniaus žydų viešosios bibliotekos „Facebook“ paskyrą. Kad gautumėte priminimą apie transliaciją, maloniai kviečiame pažymėti savo dalyvavimą renginyje spaudžiant „Dalyvausiu“.

Iki pasimatymo Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje, Gedimino pr. 24 (įėjimas iš Mažojo teatro kiemo; kaip mus rasti).

Renginys Facebook


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *