Edukaciniai užsiėmimai sutrikusios regos žmonėms

Įgyvendindamos projektą „Kultūros paveldo atvėrimas akliesiems ir silpnaregiams“ Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo ir Lietuvos aklųjų bibliotekos pirmą kartą pakvietė sutrikusio regėjimo žmones į edukacinę ekskursiją Nacionalinėje bibliotekoje.

Su XIX–XX a. pradžios dokumentiniu kultūros paveldu akluosius ir silpnaregius supažindino senųjų knygų bei dokumentų restauravimo ir konservavimo specialistai. Unikalių edukacinių užsiėmimų metu dalyviai susipažino su dokumentinio paveldo objektais ne tik klausydamiesi profesionalų paskaitų, bet ir patys juos liesdami.

Lankytojams pasiūlyta penkių dalių užsiėmimų programa. Pirmajame iš jų Nacionalinės bibliotekos Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro direktorė Jolita Steponaitienė susirinkusiesiems pristatė projektą „Kultūros paveldo atvėrimas akliesiems ir silpnaregiams“ bei supažindino su senų knygų saugojimo ir naudojimo ypatumais.

Dokumentų konservavimo ir restauravimo centro specialistės dr. Birutės Sivakovos paskaitoje apie popierių ir jo gamybą užsiėmimo dalyviai susipažino su įvairių rūšių popieriumi, sužinojo, kaip ir kokiais įrankiais jis gaminamas naudojant augalinius plaušus, taip pat atliko praktinę užduotį – patys gamino popieriaus lakštus. Kitame užsiėmime to paties centro specialistė Raimunda Vasiliauskienė papasakojo, iš ko knyga sudaryta, kokiais būdais galima sutvirtinti jos lapus ir viršelį. Dalyviai patys turėjo galimybę pajausti iš kokių skirtingų medžiagų gaminami jų viršeliai. Su senosios raštijos dokumentų įvairove supažindino Retų knygų ir rankraščių skyriaus specialistė Rima Dirsytė. Susirinkusiesiems ji pristatė skirtingus dokumentų formatus. Vartydami senąsias knygas ir jų faksimilinius leidinius, liesdami jų dekoracijas dalyviai klausėsi Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro specialistės Dalios Tarailienės paskaitos apie knygų puošybą.

Lietuvos nacionalinė ir Lietuvos aklųjų bibliotekos siekia užtikrinti žmonių su regos negalia integraciją. Išskirtinio projekto „Kultūros paveldo atvėrimas akliesiems ir silpnaregiams“ tikslas – padidinti Lietuvos bibliotekose saugomų kultūros paveldo objektų prieinamumą žmonėms, turintiems regos sutrikimų. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Užsiėmimai Nacionalinėje bibliotekoje vyksta gegužės 26 ir birželio 1–2, 8–9 dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*