• Birželio 13 d. Vilniaus žydų bibliotekoje įvyko jautraus animacinio filmo „Pats brangiausias krovinys“ peržiūra ir diskusija. Dėkojame kino kritikei Izoldai Keidošiūtei už prasmingus filmo komentarus ir visiems, kurie buvote kartu. Tai istorija apie šviesą tamsos akivaizdoje – filmas jau rodomas Lietuvos kino teatruose.

  • Bibliotekos knygų klube buvo pristatyta David E. Fishman knyga „Knygų gelbėtojai Vilniaus gete”, kurios ištraukas skaitė aktorė Daiva Rudytė. Dalinamės renginio akimirkomis ir kviečiame jungtis prie sekančio knygų klubo susitikimo, kuris numatytas liepos 4 d. 17:00 val.

  • Džiaugiamės pristatydami ypatingą poezijos leidinį dviem formatais – lietuviškai ir trikalbiu vertimu: ✨ „Iš Šiaurės Jeruzalės: šiuolaikinių lietuvių poetų eilėraščių rinktinė“ – tai lietuvių poetų rinktinė, sudaryta ir redaguota Indrės Valantinaitės, kurioje 22 autoriai reflektuoja Lietuvos žydų istoriją, atmintį ir kultūrinį paveldą. Eilėraščiuose – nuo asmeninių patirčių iki kolektyvinės atminties…

  • Dalinamės akimirkomis iš bibliotekoje vykusios Kelno žydų liberalios bendruomenės rabino dr. Daniel Katz paskaitos apie jidiš pjesę „Netikrasis Kaštanas”.

  • Pirmadienio vakarą į Vilniaus žydų viešąją biblioteką susirinko ypatingai daug lankytojų – istorikų, mokslininkų, tyrėjų ir kitų, kurie atvyko pasiklausyti įžvalgų iš prof. Neringos Klumbytės iš Majamio Universiteto (JAV) ir prof. Dovilės Budrytės iš Georgia Gwinnett College (JAV) atliekamo tyrimo apie Holokausto teisingumą Lietuvoje. Mokslininkės dvi vasaras gilinasi į žydų…

  • Biblioteką pasiekė dvi svarbios knygos apie istorinę atmintį: Aleksandro Vitkaus ir Valdo Valiūno „Holokaustas Sūduvoje“ bei Vyganto Vareikio, Hektoro Vitkaus ir Dovilės Bataitytės „Macikai kaip „tamsiojo paveldo“ objektas: memorialas, muziejus, atmintis“. Abi knygos nagrinėja XX a. tragedijas – žydų genocidą ir represijas – bei kelia klausimus, kaip šiandien įprasminti tokias…

  • Gegužės 12 d. Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje įvyko jaukus ir be galo įdomus susitikimas su gide, žydų paveldo tyrinėtoja bei tinklaraščio „Litvak Shtetls“ autore Aušra Mikulskiene. Renginio metu Aušra pristatė siūlomas kelionių kryptis po buvusius štetlus, dabartinius Lietuvos miestelius ir miestus, kuriuose aptinkamas ir gražiai įamžinamas žydų paveldas. Jos pasakojimą…

  • Birželio 3 d. Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje įvyko profesoriaus Ghil’ado Zuckermanno paskaita apie hebrajų kalbos 3300 metų istoriją ir atgimimą. Renginys pritraukė kalbotyros, žydų paveldo ir kalbų atgimimo entuziastus. Paskaitos metu profesorius pasidalijo įžvalgomis apie seniausius kalbos pėdsakus, jos raidą bei šiuolaikinį atgimimą.

  • Vakar bibliotekoje klausėmės istoriko, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus vyresniojo redaktoriaus, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto doktoranto ir dėstytojo Povilo Andriaus Stepavičiaus pasakojimo apie atrastą gydytojo Aleksanderio Libo nuotraukų albumą. Povilas dalinosi kaip jam pavyko „prakalbinti” albumo nuotraukas ir atskleisti įdomius faktus apie Vilnių ir jame…

  • Kviečiame skaityti keturias ypatingas knygas, kurios pasakoja apie moterų likimus Antrojo pasaulinio karo ir Holokausto laikotarpiu – tikras ir įkvėptas tikrų istorijų. V. S. Alexander „Maisto ragautoja“ – pasakojimas apie moterį, priverstą ragauti Hitlerio maistą. Gyvenimas tarp baimės, pasiaukojimo ir tylios drąsos. Lucy Adlington „Aušvičo siuvėjos“ – tikra istorija apie…