Apdovanota ne tik patirtis, bet ir drąsa bei užsispyrimas

K. Čachovskio nuotrauka
K. Čachovskio nuotrauka

„Diaspora yra svarbi“ – jau daugiau nei dešimtmetį visam pasauliui teigia diasporos srities žinovas, konsultacijas teikiančios įmonės „Diaspora Matters“ („Diaspora yra svarbi“) įkūrėjas ir prezidentas Kingsley Aikins. Sausio 3 dieną LR Prezidentūroje jau antrus metus vykusiuose „Globalios Lietuvos apdovanojimuose“ K. Aikins dalyvavo kaip pagrindinis pranešėjas.

Šiais metais „Globalios Lietuvos apdovanojimai“ buvo įteikti devyniose grupėse. Už Lietuvos eksporto skatinimą įvertinta „Food Depot International Inc.“ vadovė, JAV lietuvė Angelė Kavak. Būtent jos įmonė pirmoji JAV rinkai pristatė ir pasiūlė lietuviškus maisto produktus, pažymėtus „Product of Lithuania“ ženklu.Už investicijų pritraukimą į Lietuvą įvertinta taip pat Amerikos lietuvė, įmonės „Strategic Staffing Solutions“ įkūrėja, prezidentė ir vykdomoji direktorė Cynthia J. Pasky. Už tarptautinių naujovių įdiegimą apdovanoti itin daug lazerių technologijoje pasiekę broliai – Augustinas, Kristijonas ir Dominykas Vizbarai. Apdovanojimas už patirties sklaidą iškeliavo šiuo metu Izraelyje gyvenančiam, visame pasaulyje garsaus Schneider vaikų medicinos centro direktoriui prof. Joseph Press. J. Press įvertintas už glaudžių ryšių su Lietuvos medikais ir gydymo įstaigomis palaikymą bei Lietuvos medikams Izraelyje surengtas stažuotes.Šiais metais įvertintos ir pastangos skatinant jaunimo lyderystę. Šioje grupėje apdovanojimo sulaukė VšĮ „Investuok Lietuvoje“ direktorė Milda Dargužaitė. Jai priklauso jauniems LR piliečiams skirtos programos „Kurk Lietuvai“ sumanymas, įgyvendinimas ir sėkmė. „Jaunojo talento“ apdovanojimas, žinoma, atiteko plaukikei Rūtai Meilutytei. Net 3000 Lietuvos internetinio dienraščio Delfi.lt skaitytojų nusprendė, jog labiausiai šiais metais mūsų šalies vardą garsino 23 metų muzikantas Martynas Levickis.

Už viso gyvenimo nuopelnus apdovanotas kardinolas Audrys Juozas Bačkis. Atskiras apdovanojimas „Lietuvos draugas“ šįmet įteiktas jau daugiau nei dvidešimt metų Lietuvoje gyvenančiam švedui vertėjui, filmų kūrėjui ir kalbininkui Jonui Ohman.

K. Aikins nuomone, Lietuva į savo diasporą turi pradėti žiūrėti kitaip nei iki šiol – ji turi pradėti ją vertinti kaip stiprų ir įtakingą žaidėją kuriant šalies gerovę ateityje. Šių metų labiausiai Lietuvai nusipelniusiu lietuviu išrinktas Levickis, gimęs jau nepriklausomybės metais, net neabejoja, jog būtent jo kartai priklauso ateitis.

Parengta pagal Dalios Cidzikaitės straipsnį