Išeivių sėkmės istorijos. Judita Gorina prestižinio deimantų centro darbuotoja

diamond center„Jei bent kiek įsivaizduojate, kokio brangaus akmens sau ieškote, jį tikrai rasite Izraelio deimantų centre. Auksarankiai meistrai jums išpjaus tokią deimanto formą, kokios tik įgeisite: drugelio, širdies, arklio galvos ar net atkartojančią mylimosios veido kontūrą. O gal norite deimantais inkrustuoti savo akinius, diržo sagtį, telefono aparatą ar net revolverį? Deimantų centro darbuotojams tai nesukels jokių problemų“.

Iš Lietuvos kilusi Judita Gorina į Tel Avivą iš Vilniaus atvyko daugiau nei prieš 14 metų. Tel Avive Judita kas rytą skuba į darbą Izraelio deimantų centre, kur eiliniam prašalaičiui patekti neįmanoma. Ištisą parą dirbanti apsauga duris atvers tik tada, jei bus pateikiamas oficialus vardinis kvietimas. Keturių dangoraižių komplekse yra visko, ko reikia: biurai, parduotuvės, restoranai, bankas, gydytojo kabinetas, muitinė ir net straigstasparnių leidimosi aikštelė.

Judita Izraelio deimantų centre atsakinga už internetinės rinkodaros projektus tikina, jog šiais technologijų laikais nusipirkti norimą akmenį ar papuošalą galima tiesiog internetu, o pagrindiniai centro pirkėjai – rusai ir amerikiečiai, tačiau ekonomikos krizė daug ką pakeitė. Deimantų pasaulis yra itin uždaras, apipintas mistinėmis istorijomis ir turintis senas tradicijas. J. Gorina pasakoja, jog verslas čia perduodamas iš kartos į kartą, o uždara deimantų prekiautojų bendruomenė galutinai susiformavo 20 a. viduryje. Darba nėra lengvas, tačiau įdomus, o labiau nei turtai šiame versle šiandien vertinama patirtis ir patikimumas.

Parengta pagal knyga: Izraelio trauka: potyriai, įspūdžiai, atradimai / Nida Degutienė. – Vilnius: Lietuvos rytas, 2013. P. 81-90.