Feministiniai pokalbiai apie Lietuvą

Budryte_Mazvydas
Dovilė Budrytė
M. Mažvydo bibliotekoje

Lituanikos skyrių pasiekia įvairiausios tematikos leidiniai. Džiaugiamės, kad pagaliau skaitytojams galime pasiūlyti knygą, kurioje analizuojama moterų padėtis gilius pokyčius išgyvenusiose visuomenėse. Straipsnių rinkinį „Feminist conversations : women, trauma, and empowerment in post-transitional societies“ („Feministiniai pokalbiai : moterys, trauma ir įgalinimas visuomenėse po pereinamojo laikotarpio“) su kolegėmis Lisa M. Vaughn ir Natalia T. Riegg parengė JAV gyvenanti lietuvių mokslininkė Dovilė Budrytė.

Kadangi Lietuva prieš du dešimtmečius perėjo į demokratiją ir kapitalizmą, idealiai atitinka knygos temą. Tekstuose apie Lietuvą aptariamas smurtas prieš moteris: visuomenės požiūris į problemą, teisinės bazės trūkumai, smurtą patyrusioms moterims padedančių NVO veikla ir taptautinių organizacijų vaidmuo. Knygoje publikuojami Vilanos Pilinkaitės-Sotirovič, Jolantos Reingardės, Dovilės Rūkaitės, Vytautės Smaižytės, Ingridos Vėgelytės ir D. Budrytės tekstai. Lietuvės rašo apie situaciją Lietuvoje ir komentuoja tekstus apie kitas šalis.

Knyga galėtų būti vertinga stebintiems pokyčius moterų teisių srityje. Priminsime, kad 2011 m., praėjus dviem metams po šios knygos pasirodymo, Lietuvoje buvo priimtas Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymas.