Linos Žutautės personažai keliauja po pasaulį

Lina_ZutauteIliustratorės, knygų vaikams autorės Linos Žutautės personažus pažįsta ne tik Lietuvos vaikai. Dailininkės knygos leidžiamos Danijoje, Rusijoje ir Latvijoje, tad mažieji šių šalių skaitytojai gali susipažinti su Kake Make, Netvarkos nykštuku, dviem paršeliais, draugais katinu Ferdinandu ir šuneliu Pū.

Studijuodama dailininkė pastebėjo, kad labiausiai mėgsta piešti linksmus paveikslėlius vaikams. Nuo 2007 m. iliustravo Gendručio Morkūno knygas, o vėliau pradėjo pati rašyti ir iliustruoti istorijas vaikams. „Meno redaktoriumi“ dirba autorės sūnus.

Kakė Makė „gimė“ visai neseniai – 2010 m., bet L. Žutautės kūryba jau kelis kartus įvertinta apdovanojimais. Šį pavasarį rašytojai įteikta Vaikų literatūros premija. Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyrius „Ferdinandą ir Pū“ pripažino geriausia 2012 m. knyga vaikams ir paaugliams, o „Kakę Makę ir Netvarkos nykštuką“ – geriausia 2010 m. knyga mažiausiam skaitytojui. 

Knygelės išperkamos ir perleidžiamos, o Kakė Makė jau turi savo „Android“ programėlę, užduočių ir spalvinimo knygelių bei, kaip rašoma jos puslapyje, kitų „mielų dalykėlių“.

Mūsų skyriuje saugomos L. Žutautės knygos užsienio kalbomis:
Kamma og på-plads-nissen (Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas). – Copenhagen : Lambert, 2013,
To små grise (Du paršeliai). – Copenhagen : Lamberth, 2013,
Фердинанд и Пуш (Ferdinandas ir Pū). – Москва : Клевер-Медиа-Групп, 2013.
Kika Mika un Nekārtības rūķītis (Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas). – Rīga : Zvaigzne ABC, 2012.

L.Žutautės iliustracijų galite pamatyti čia:
http://www.zutaute.info

Kakės Makės puslapis:
http://www.kakemake.lt/