Chemija, kvepalai, išeivija. Kas bendro?

 Danutės Anonienės darbo pradžia. ,,Fritzide Brothers” laboratorijoje, 1954 m.

Danutės Anonienės darbo pradžia. ,,Fritzide Brothers” laboratorijoje, 1954 m.

Danutė Pajaujis-Anonis gimė 1925 m. balandžio 30 d. Marijampolėje. 1942–1944 m. studijavo Vytauto Didžiojo universitete Kaune. 1944 m. pasitraukė į Vokietiją, ten lankė Aukštosios technikos mokyklą Hanoveryje. 1950 m. gyvendama jau JAV, Fordhamo universitete D. Pajaujis-Anonis baigė chemijos magistrantūros studijas. Daugiau nei 15 metų moteris dirbo aromatinių parfumerijos medžiagų tyrimo ir gamybos įmonėse. Nuo 1962 m. tapo chemijos ir parfumerijos konsultante. Skaitė paskaitas tarptautiniuose kongresuose JAV, Japonijoje, Anglijoje. Priklausė „American Society of Perfumers” – buvo pati pirmoji moteris, priimta į šią draugiją.

kvep
Danutės Pajaujytės-Anonienės knygos Flower Oils and Floral Compounds in Perfumery viršelis

Danutė Pajaujis-Anonis parašė per 50 straipsnių, kurie publikuoti japonų, anglų ir amerikiečių žurnaluose, taip pat knygą „Flower Oils and Floral Compounds in Perfumery“. Ši knyga – solidus, net 257 puslapių leidinys apie aromatinę chemiją. Leidinys naudingas chemijos studentams bei visiems besigilinantiems į aromatinę chemiją. Knyga išversta į japonų ir į kinų kalbas. Leidinys saugomas Nacionalinės bibliotekos Lituanikos skyriaus fonduose. Mokslininkė pastebi, kad Lietuva nebando susikurti parfumerijos pramonės, labiau susitelkiama į kosmetiką.

Kodėl moterys turi poreikį kvėpintis?

Danutė Pajaujis-Anonis atsako: „Aš manau, dėl savijautos. Pasikvepini kvepalais, kurie tau patinka, ir tada jautiesi gerai. Kai kurios moterys naudoja kvepalus vyrų dėmesiui patraukti. Čia tas pats kaip išsirinkti suknelę – vienoms vienokia patinka, kitoms – kitokia..”

Paruošta pagal > Draugas, 2015, liep. 23 (Nr. 86) p. 10-11.