Sveikiname kūrybiškiausios anotacijos konkurso „Pasaulis mano knygų lentynoje“ laureatus!

Parengė Silvija Stankevičiūtė


Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla ir viešosiomis bibliotekomis, antrą kartą surengė kūrybiškiausios anotacijos konkursą. Visos Lietuvos ir ne tik skaitytojai buvo kviečiami pristatyti savo mėgstamiausią knygą. Beveik tris mėnesius knygų mylėtojai siuntė kūrybiškus mėgstamiausių knygų pristatymus. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiesiems ir palaikiusiesiems už originalius darbus, kūrybišką žvilgsnį į tekstą ir meilę knygoms.

Konkursui prasidėjus dar vasaros atostogų įkarštyje, sulaukėme beveik 40 darbų, parašytų esė, eilėraščio, interviu ir kitomis formomis. Anotacijas konkursui siuntė ne tik suaugusieji, bet ir jauni skaitytojai. Jų dėmesį traukė ir lietuvių, ir užsienio autorių darbai, tiek naujausi, tiek klasika tapę grožinės literatūros, kraštotyros, filosofijos ir kitų sričių kūriniai. Į antrą etapą pateko dvylika komisijos aukščiausiai įvertintų darbų iš dviejų amžiaus grupių: iki 15 metų ir nuo 16 metų.

Viso konkurso metu Nacionalinės bibliotekos skaitytojai galėjo susipažinti su įvairių rašytojų pasidalytomis knygų rekomendacijomis, mintimis apie skaitymą ir mėgstamus autorius, pamatyti jų knygų lentynų fragmentus. Svarstymais apie įtraukusias knygas dalijosi Daina Opolskaitė, Ilona Ežerinytė, Julius Keleras, Giedrė Kazlauskaitė, Saulius Vasiliauskas, Akvilina Cicėnaitė-Charles, Antanas Šileika. Internetinėje erdvėje taip pat pasirodė mintys apie knygas, išrinktos iš Algirdo Juliaus Greimo, Alfonso Nykos-Niliūno, Kęstučio Kasparavičiaus interviu, straipsnių, dienoraščių.

Kadangi skaitytojai aktyviai palaikė ne vieną dalyvį, remiantis jų balsais išrinkti net 4 laimėtojai (po du iš kiekvienos kategorijos). Dar du laimėtojus išrinko vertinimo komisija. Džiaugiamės gražia ir turininga draugyste su Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, įsteigusia prizus ir atskirą nominaciją už kūrybiškiausią Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistos knygos anotaciją. Specialaus prizo laimėtoją išrinko leidyklos atstovai.

Skelbiame ir sveikiname laureatus.


Daugiausia skaitytojų palaikymo ir simpatijų sulaukė:

  • Radvilas Butkus. Vytauto Račicko knygos „Geriausias draugas“ anotacija.  
  • Mūza Svetickaitė. Aušros Kaziliūnaitės knygos „Jūros nėra“ anotacija.
  • Julija Jonušauskaitė. David‘o Walliams‘o knygos „Vidurnakčio gauja“ anotacija.  
  • Marytė Burneikienė. Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“ anotacija.

Daugiausia komisijos balsų pelnė:

  • Bernardas Pauželis. Karen M. McManus knygos „Vienas iš mūsų meluoja“ anotacija.
  • Gabija Šimkevičienė. Mari Poisson ir Saros Poisson knygos „Šabaš“ anotacija.

Specialiu prizu už kūrybiškiausią Lietuvos rašytojų sąjungos leidykloje išleistos knygos anotaciją Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla apdovanoja Marytę Burneikienę. Ji įvertinta už parengtą Aldonos Ruseckaitės knygos „Dūžtančios formos. Romanas apie Vytautą Mačernį“ anotaciją.


LRS leidyklos prizai

Laureatai ir dalyviai bus apdovanoti Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos ir Nacionalinės bibliotekos įsteigtais prizais.

Visi darbai buvo įdomūs, originalūs, kūrybiški, skirtingi – išrinkti kelis darbus buvo labai sudėtinga, todėl tikime, jog bendrausime ir būsimuose konkursuose. Su laureatais susisieksime el. paštu